Kişisel verilerin korunması  
 
 
 
 


kenevir  

Dünya tekstil endüstrisinde kenevir bitkisinin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kenevirin fiziksel özelliklerinden kaynaklanan kullanım kolaylıkları ile Tarımsal sulamada düşük su tüketimi ve tarımsal ilaç kullanmadan yetiştirilmesi yanında HSO CBD v.b gibi birçok değeri ihtiva etmesi kullanımın daha büyük boyutlara evrileceği sonucunu göstermektedir.

Organik üretime dayalı Sürdürülebilirlik, izlenebilirlik kavramlarına değer vermek hedefimizdir. Bize göre Türkiye' de kenevir üretimi artan miktarlarda yapılabilmektedir. Türk Tekstil sektörü ise dünyanın en gelişmiş fabrikalarına ve AR-GE olanaklarına sahiptir. Elbetteki Türk Tekstilcileri kenevirden en iyi iplikleri ve kumaşları üretecekler ve dünya piyasalarına sunacaklardır.

Türk Çiftçisinin ürettiği kenevir dünya pazarlarındaki haklı yerini yakın zamanda alacaktır. Samsun Vezirköprü ilçesinde üretilmiş 2019 ürünü kenevirler ile İzmir Menderes Çileme köyünde Sözleşmeli çiftçilerimizle üretmiş olduğumuz 2020 ürünü kenevirlerden elde etmiş olduğumuz lifleri örme ve dokuma kumaş yapımına uygun İplik üretilebilecek incelik ve yumuşaklığa kavuşturuyoruz. Kenevir elyafının kotonize edilerek işlenmesi Astab'ın dört yıllık çalışmaları ile geliştirdiği yöntemlerle devam etmektedir. Bu konuda geliştirmelere devam etmekteyiz. Üretmiş olduğumuz kenevir elyaflarından organik pamuk karışımlı 20/1 Ne % 55 Kenevir+% 45 organik pamuk ve 30/1 Ne % 30 kenevir +% 70 Organik pamuk Ring İplik elde edilmektedir.Bu ipliklerden Supreme örgü kumaşlar yapılmaktadır. 2021 yılı başlarında 20/1 Ne dokuma torsiyonlu iplik üretimi yapılarak %55 kenevir +% 45 org. pamuk dokuma kumaşlar üretilmeye başlanmıştır.ASTAB TÜTÜN GIDA MAKİNE İNŞAAT SAN VE TİC LTD. ŞTİ.

TUNA MAH 5617 SOK NO 3 BORNOVA İZMİR

TEL: + 90 232 459 91 90 FAX: +90 232 459 91 99

2021 © Copyright, Astab Tütün Gıda Mak. inş.Taah. San ve Tic. Ltd..Şti.. | Tüm Hakları Saklıdır.